Proč se vyplatí refinancovat hypotéku?

kitchen-416027_1280 0

Již je to nějakou dobu, co spokojeně bydlíte ve svém vytouženém domečku či bytu? Abyste si však tento sen mohli splnit, neměli jste jinou volbu, než si na nový domov vzít hypotéku? A nyní jste sice rádi, že máte kde bydlet, nicméně není zrovna snadné hypotéku splácet? Je jasné, že hypotéka je značné finanční zatížení pro rodinu. Jestliže vám však končí fixační období hypotéčního úvěru, máte jedinečnou šanci si na další období vyjednat mnohem výhodnější podmínky a zmírnit ono zatížení.

Pouvažujte o refinancování hypotéky, díky kterému lze změnit podmínky hypotéky, ať už snížit měsíční splátky či prodloužit dobu splacení. Pakliže jste ve zcela jiné situaci, naopak jste si polepšili a rádi byste se zbavili povinnosti splácet hypotéku dříve, i vy si své podmínky můžete přiblížit vašim potřebám, tedy zvýšit měsíční splátky, případně zkrátit dobu splácení a splatit tak hypotéku předčasně, než bylo původně v plánu. Podmínky hypoték se neustále mění a když si uděláme srovnání hypoték třeba před 5 lety, s těmi, co se nabízí nyní, zjistíme, že právě v současné době jsou úrokové sazby na svých historických minimech a tedy mnohem výhodnější, než-li v minulosti. Proto toho využijte i vy a zajistěte si lepší budoucnost.

Refinancování hypotéky je v této době docela oblíbený finanční produkt. Tato finanční operace není nikterak složitá, v podstatě poměrně rychlá a snadná. Při ní se současná hypotéka převede obvykle do jiné banky. Do takové, ve které má klient z jeho pohledu nejvýhodnější podmínky. K původní bance tedy nebudete mít žádné závazky, nýbrž k nové. Měsíční splátky budete hradit nové bance. Důvodem, proč se rozhodnout a refinancovat hypotéku, je jasný. Můžete získat nižší úrokovou sazbu, vyjednat si nižší měsíční splátky apod. Abyste však snadno a rychle zjistili, u které banky o tuto službu požádat, může pro vás být užitečná online hypotéční kalkulačka.

Díky této službě si budete moci zjistit, jaké podmínky u hypoték nabízí banky v současné době a budete je moci i porovnat s podmínkami, které vám nabízí vaše nynější hypotéka. Kalkulačka je online nástroj, který je zdarma. Najdete ji kupříkladu na portálu kalkulacka-hypoteka.cz. Nejedná se o nějakou banku, a díky ní ušetříte čas i peníze. Portál můžete využít individuálně, podle vašich potřeb, s tím, že je možné využít kontakt a nechat si pomoci při vyřízení hypotéčního úvěru od začátku, až do konce.

Ostatní si přečetli také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>